четвер, 31 серпня 2023 р.

 Бібліотека рекомендує книгу Жана-Марі Гюстава Ле Клезіо „Золотошукач”, отриману завдяки Французькому інституту в Україні.

Роман лауреата Нобелівської премії 2008 року Жана-Марі Ґюстава Ле Клезіо «Золотошукач» – це розповідь про пошук своєї ідентичности у заплутаному жорстокому світі, це спроба відповіді на кричущі питання розгубленого людства. Це книга про мандри.  Це ода злиттю з природою, похвала коханню, маніфест рівності людей, незалежно від їхнього кольору шкіри та їхніх статків. А ще тут різко засуджується насильство. В дуже емоційних і виразних описах воєнних сцен Першої світової, Ле Клезіо по суті показує себе пацифістом. 

Жан-Марі Гюстав Ле Клезіо – класик сучасної французької та маврикійської літератури, лауреат Нобелівської премії з літератури 2008 року – народився 13 квітня 1940 року в Ніцці (Франція).

Ле Клезіо опублікував понад 30 книг — романів, збірок новел, перекладів мексиканських міфів, зокрема книги «Пустеля», «Подорожі по ту сторону», «Золота рибка», «Небесні жителі», «Мондо», «Дієго і Фріда» (історія життя і любові Фріди Кало і Дієго Рівери). Твори Ле Клезіо було перекладено англійською, німецькою та іншими мовами, зокрема українською.

Немає коментарів:

Дописати коментар