Сьогодні ми продовжуємо знайомити наших читачів з новими книгами, які можна взяти в нашому відділі.
84(4УКР)6
І-36
Іздрик, Юрій Романович. Календар любові / Ю. Р. Іздрик.–Львів : ВСЛ, 2015.– 432 с.
«Календар любові», у певному сенсі, – справді календар. У цій збірці 365 віршів, це – вірші на щодень, вірші на кожну пору року, на кожен сезон. Переважно тут інтимна лірика, хоча трапляються і тексти про війну, про світ, який зовні.
З цією книжкою можна прожити цілий рік. І це щонайменше.
|
84(4УКР)6
П 84
Прохасько, Тарас Богданович. Лексикон таємних знань / Т. Б. Прохасько. – Х. : Фоліо, 2011. – 202 с.
"Лексикон таємних знань"! Назва говорить сама про себе. Новели Тараса Прохасько, що ввійшли в цю збірку відрізняються своєю таємничістю. В передмові Іздрик дає пораду читати «повільно, якомога повільніше, найкраще-в такому темпі й тому ритмі, в якому вона була написана». І справді, книга не зазначилась простотою власного сюжету, який, до речі, відсутній.
Значна кількість описів, які допомагають донести до читача рух за рухом, створюють своєрідну кінострічку в свідомості, в якій все розраховано наперед і можна підсвідомо вистроювати лінію передачі та сприйняття фактів , звертання до вічних проблем та постулатів законів природи, метафізики та філософії ускладнюють підхід до розуміння тексту. Тут нема конкретної сюжетної лінії, місцями- навіть сенсу, бо складається враження, що автор імітує та грає в асоціації. Неможливо конкретно визначити часовий проміжок, в якому живуть герої. Це вже не минуле і вже не теперішнє. Це ,наче, їхній світ, або світ автора, в який заманюється читач - їхній вимір.
Тут багато осені, сигарет та кави. Багато описів Львову та інших міст, таємничих своєю історію.
|
84(4УКР)6
Р 64
Роздобудько, Ірен. Оленіада / І. Роздобудько. – Х. : Фоліо, 2014. –224 с.
Як зазначає сама авторка, «Оленіада» писалася «трьома заходами». Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. 3 великим майбутнім. 3 людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли вперед... Йшли, йшли, йшли... Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав їх уперед, - з тими, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди недописане і дописати - в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду». Так закінчилась перша частина «Оленіади». До другої Роздобудько пристyпила в січні 2013 року і написала її у вкрай короткий строк - останню крапку було поставпено в лютому того ж таки 2013-го. Авторка виходила з тієї давньої істини, що коли закінчуються гнів і сльози - останньою зброєю стає... сміх. І останнім сміється той, кому немає чого втрачати. І сміючись - перемагає. Це може здатися неймовірним, але ще рік тому Ірен Роздобудько передбачила події, що відбуваються сьогодні. Так що «Оленіада» виявилася книгою пророчою.
84(4УКР)6
В 25
Вдовиченко, Галина. Тамдевін ; Вовчі історії замку Гербуртів : збірка / Г. К. Вдовиченко. – Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 224 с.
Захоплива історія про любов, мистецтво та вовків!
У віддалене від цивілізації карпатське село поблизу старовинного замку Гербуртів приїздить успішна художниця Анна, яка шукає душевного спокою.
А неподалік в дикому гірському урочищі проводить дослідження етолог Юрій, зацікавлений вивченням поведінки вовків. Він виховує трьох новонароджених вовченят, які залишилися без батьків. Людина і вовки в цій «зграї» живуть за вовчими законами, які іноді виглядають більш досконалими, ніж людські.
Несподівана зустріч Юрія та Анни дає кожному можливість по-новому поглянути на своє життя...
Також до книжки увійшли оповідання, дія яких відбувається поряд із замком Гербуртів.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар