понеділок, 21 серпня 2017 р.

Перша міська літературна премія

Цьогоріч в Ужгороді вручатимуть премію імені видатного поета Петра Скунця – вперше.
В обласному центрі засідала комісія, яка обирала «фіналістів». І її рішення було доволі жорстким і принциповим. Першою премією вирішили не відзначати літераторів.


Члени конкурсної комісії з присвоєння міської премії імені Петра Скунця - голова комісії Олександр Білак, літературознавець, донька Петра Скунця Наталія Скунць, начальник управління у справах культури спорту, сім’ї та молоді міськради Ольга Василиндра, директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка Олена Канюка, доцент, проректор Закарпатської академії мистецтв, кандидат філологічних наук, літературознавець Наталія Ребрик, доцент, декан факультету іноземної філології УжНУ, кандидат філологічних наук Михайло Рошко - зібралися, щоб визначити переможців.
До участі у першому конкурсі, прийом робіт на який закінчився 1 липня, допустили 4 книги - по дві у номінаціях "краєзнавство" та "література". У номінації «краєзнавство» це монографія професора Ужгородського національного університету Михайла Тиводара «Етнографія Закарпаття» та дослідження музичної культури краю Віктора Шостака «Тисячолітнє дерево», у номінації «література» - поезія Михайла Ряшка «Милосердя» та збірка Олександра Гавроша «Сім п’єс про любов до Батьківщини».
Після тривалих обговорень та дискусій вирішили, що у номінації "література" цього року нагороду не вручатимуть. Комісія рекомендуватиме винести на розгляд сесії Ужгородської міської ради проект рішення про присвоєння премії імені Скунця лише у номінації "краєзнавство" обом претендентам - Михайлу Тиводару та Віктору Шостаку.

Немає коментарів:

Дописати коментар