четвер, 12 березня 2015 р.

Шістдесятники — назва нового покоління радянської та української національної інтелігенції, що ввійшла в культуру та політику в СРСР в другій половині 1950-х— у період тимчасового послаблення комуністично-більшовицького тоталітаризму та хрущовської «відлиги» найповніше себе творчо виявила на початку та в середині 1960-х років. Шістдесятники виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості.
Основу руху шістдесятників склали письменники Іван Драч, Микола Вінграновський, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Є. Гуцало, художники Алла Горська, Віктор Зарецький,режисер Лесь Танюк, кінорежисери Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, перекладачі Григорій Кочур, Микола Лукаш.
Шістдесятники протиставляли себе офіційному догматизмові, сповідували свободу творчого самовираження, культурний плюралізм, пріоритет загальнолюдських цінностей над класовими. 
19 березня одному з найяскравіших представників шістдесятників - Ліні Костенко виповнюється 85 років. Ми щиро вітаємо ювілярку! А для всіх шанувальників митців цього   покоління ми підготували літературно-мистецький вечір «Поезія, народжена в шістдесяті». Вечір відбудеться саме 19 березня 2015-го о 17-й годині в читальній залі нашої бібліотеки. Ми будемо раді бачити Вас ! 

Немає коментарів:

Дописати коментар