вівторок, 19 травня 2015 р.

У 2015 році відзначається 70-а річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 70-а річниця завершення Другої світової війни
20-го травня 2015-го року в читальній залі ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка відбудеться літературно-музичний вечір "Діти та онуки перемоги", присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом.
Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.


Немає коментарів:

Дописати коментар