пʼятниця, 18 березня 2016 р.

Нові надходження до ВХЛ

84(4УКР)6
З-12
Забужко, Оксана Стефанівна. З мапи книг і людей  : [зб. есеїстики] / О. С. Забужко. – Кам’янець-Подільський : Meridian Czernowitz : Рута, 2012. – 376 с.
 
 
Нову книжку відомої письменниці « З мапи книг і людей» складають вибрані есе з доробку останніх дванадцяти років, об’єднані темою культурного простору довкола нас.
На «мапі» Оксани Забужко позначено книжки, людей, місця, міста, фільми, вистави, які – з-поміж інших, – мали формативний вплив на долю авторки і які одночасно можуть слугувати своєрідним культурним маркером для збірного портрета сучасного українського інтелектуала. Розповідь від першої особи, тонко переплетений жанровий мікс мемуару, рецензії, біографії, філософського роздуму та культурологічної розвідки зроблять цю книжку привабливою для всіх, хто має смак до вдумливого читання.
 
84(4УКР)6
К 59
Кокотюха, Андрій Анатолійович. Живий звук  : детектив. роман / А. А. Кокотюха. – Х. : Фоліо, 2008. – 288 с.
 
«Живий звук» — новий детективний роман Андрія Кокотюхи у стилі «нуар».
Випадкове знайомство кримінального репортера Ігоря Варави з молодою «зіркою» естради Анжелою Сонцевою обернулося для нього дуже серйозними проблемами. Що відбувається з ним і довкола нього, Варава не може пояснити. Спроби хоч трошки розібратися в ситуації ставлять під загрозу його життя. Люди, які вважаються найближчими друзями Анжели, помирають чи зникають. Ситуація стає критичною, і Ігореві доводиться навіть перейти на нелегальне становище. І все одно він продовжує своє розслідування. Аби знайти відповідь, Варава повинен вивчити життя Анжели Сонцевої. У відкриття, яке він робить, повірити неможливо. Тим часом коло мисливців довкола нього звужується…
  
84(4УКР)6
П 44
Подерв’янський, Лесь. Герой нашого часу  : повне зібрання п’єс / Л. Подерв’янський. – Х. : Фоліо, 2015. 
 
Лесь Подерв’янський (нар. 1952 р.) — скандально відомий український письменник і художник. Його епатажні п’єси, що були спочатку записані на аудіокасетах, принесли йому широку популярність. Тепер з його творами можна ознайомитися на сторінках книжок. Читаючи Подерв’янського, ви відкриєте для себе, що його герої, на жаль, не такі вже нереальні, як це може здатися на перший погляд, а тонка іронія та гумор автора дозволять вам ще і ще раз посміхнутися над трагікомізмом нашого життя.


Г 37
Гербіш, Надійка. Теплі історії до шоколаду  / Н. Гербіш. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. 
 
Авторка ділиться історіями про шоколадні міста, в яких їй доводилося бувати і які залишили після себе солодкі враження, які і тобі передаються зі сторінок смачної книги. Дізнаєшся, що «міста мають свої маски, свої історії та свої підземні ходи» і так хочеться поїхати у якесь близьке для тебе місто і з кожною вуличкою розгадати все більше таємниць, які воно в собі приховує. Спостерігати за людьми, будівлями та настроями, якими воно жило і живе досі. Вбирати в себе його неповторний дух та неодмінно знімувати всі ті речі, які привернули твою увагу. А потім створити товстелезний альбом, помістити туди фотографії, придумати смішні підписи і таким чином створити власну історію подорожей, що назавжди залишилася у серці. Адже з кожної подорожі ти повертаєшся вже трішки іншою людиною, але неодмінно усміхненою та щасливою. І хто зна, можливо саме ти, захочеш поділитися своїми історіями на сторінках вже власної книги. Відкриєш всі ті скарби, якими нагородили тебе міста.
 


84(4УКР)6
В 48
Винничук, Юрій Павлович. Мальва Ланда  : роман / Ю. П. Винничук. – Х. : Фоліо, 2014. – 608 с.
 
Роман Юрія Винничука «Мальва Ланда» – справжній виклик для сучасного читача вже навіть тому, що нині рідко кому вдається подужати 540 сторінок. Стільки в українській прозі вже не пишуть ані Шевчук, ані Загребельний. Однак найвитривалішим гедоністам текст приносить тотальне задоволення, яке межує з еротичним, ба навіть іноді переростає у щось замежове або, як дехто каже, трансцендентне. Винничук як відчайдушний еротоман не вміє писати інакше.
Увага - книга для дорослих!
«Мальву Ланду» можна вважати вершиною його творчості, або – залишмо метру простір для самовдосконалення – принаймні віховим текстом, в якому поєдналися бурхлива фантазія, перманентний потяг до альтернативності, батярська ніжність і неканонічний патріотизм. Так, саме стоїчний патріотизм і пошуки «внутрішньої України». України сутінкової, вечорової, андерграундової, низової, інтимної. Одне слово, підсвідомої або й несвідомої. Фантазійна сміттярка, де живуть симпатичні потвори - клаки, жарівляки, каракони, дротяні удави, привиди, русалки, демони, де є Море Борщів і де подають каву по-сміттярському – ось місце подій. Герої нічим не гірші від екзотичних творив, тому й мають чудернацькі імена – Бумблякевич, Фрузя, Лютеція, Ціммерман, Кузеля, Курделя, Транквіліон Пупс, Дзюньо, Шруботяг...

84(4УКР)6
В 48
Винничук, Юрій Павлович. Вікна застиглого часу  / Ю. П. Винничук. – Х. : Фоліо, 2015. – 288 с. 
 
«Вікна застиглого часу» — це магічний реалізм по-українськи, замішаний на легендах, фольклорі, романтиці спогадів, приправлений справжнім балаком, яким вміє писати лише Юрій Винничук. Легка і барвиста українська мова плюс використання етнічної галицької моделі спілкування – ось рецепт авторського стилю по-винничуківськи.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар