понеділок, 25 липня 2022 р.

Бібліотека пропонує

 Бібліотека пропонує книгу Бел Кауфман „Вгору сходами, що ведуть вниз”, отриману нами завдяки Українському інституту книги.

„Будь ласка, читайте цю книгу. Посміхайтеся. Смійтеся вголос. Відчувайте, як стискається серце. Ось вона. Одна з найкращих, найдобріших, найсвітліших. Скарб.”(з рецензії з сайту yakaboo)

Бел Каауфман — американська письменниця та педагог єврейського походження. Онука (по материній лінії) класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. Її дитинство минуло в Одесі. З 1926 — в еміграції у США. 1921 року одеський журнал «Дзвіночки» надрукував її перший літературний твір — поему «Весна». У США почала публікації з журналу для чоловіків «Есквайр» (для цього довелося скоротити ім'я: від Bella до Bell.

«Вгору сходами, що ведуть униз» Бел Кауфман — книжка, дуже незвична за формою і водночас зрозуміла кожному. Цей роман складається з папірців, нібито знайдених у сміттєвому кошику, переписок на шкільній дошці, уривків щоденника, безглуздих директив, звітів, оголошень та планів уроків. Ця мішанина голосів творить кумедну і зворушливу історію про молоду недосвідчену вчительку-ідеалістку, яка прагне змінити життя своїх учнів. І про учнів, яким, як і їхній наставниці, треба ще вижити в бюрократичному хаосі та безглуздій жорсткості системи освіти. Чи готова міс Баррет боротися за кожного свого учня? Як захистити підлітків від наркотиків, расових упереджень, криміналу? І чи знайдеться у цій історії місце для любові? І якщо так, то для якої?

Немає коментарів:

Дописати коментар