середа, 2 грудня 2020 р.

марк твен

30-го листопада народився видатний американський письменник Марк Твен.

Марк Твен (Семюел Ленгхорн Клеменс) (1835 - 1910) — американський письменник, громадський діяч. Його творчість охоплює безліч жанрів — гумор, сатира, філософська фантастика, публіцистика та ін, і у всіх цих жанрах він незмінно займає позицію гуманіста та демократа.
Народився в місті Флориді штату Міссурі 30 листопада 1835 р. Перші літературні твори, невеликі статті, в біографії Марка Твена були написані після 1847 р. Тоді після смерті батька брат Сема став видавати газету.
До громадянської війни служив лоцманом, а в 1861 році переїхав на захід. Там працював старателем, добував срібло. Потім Сем Клеменс став працювати в газеті, там же вперше підписався як Марк Твен.
Клеменс стверджував, що псевдонім «Марк Твен» було взято ним в юності з термінів річкової навігації. Тоді він був помічником лоцмана на Міссісіпі, а крик «Марк Твен» («mark twain» дослівно - «мітка два сажні») означав, що згідно з відміткою на лотліні досягнута мінімальна глибина, придатна для проходження річкових суден.
У 1865 році після поширення гумористичної історії Марка Твена по всій країні, до нього прийшов перший успіх. Його гумористична збірка розповідей «The Celebrated Jumping Frog of Calaveras County» («Знаменитая скачущая лягушка из Калавераса») була передрукована по всій країні і була названа «кращим твором гумористичної літератури, створеним в Америці до цього моменту».
У наступному році його відправили у відрядження на Гаваї. Листи, в яких він зобов’язався описувати свою подорож, також мали великий успіх у читачів. У 1867 році Твен здійснив чергову подорож — до Європи. По поверненню в книзі «Простаки за границей» були опубліковані його листи. Наступним творчим етапом у біографії Марка Твена стала критика американських політиків у формі сатири.
Однак найбільш відомий як письменник Марк Твен завдяки роману «The Adventures Of Huckleberry Finn» («Пригоди Гекльберрі Фінна»). Будучи активним громадським діячем, Твен показував у своїх творах недоліки суспільства і влади. Це було причиною заборон деяких публікацій.
Помер видатний письменник 21 квітня 1910 від стенокардії. За рік до смерті він сказав: «Я прийшов в 1835 році з Кометою Галлея, через рік вона знову прилітає, і я розраховую піти разом з нею». Так воно і сталося.

Всі книги Марка Твена ви зможете знайти в нашому відділі.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар